Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023r.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o 17:15 a w piątek i niedziele o 17:30. Dzieci zapraszamy do konkursu różańcowego – należy wykonać różaniec z dowolnych elementów i przekazać księżom lub katechetom do 25 października, szczegóły na plakacie.  
 2. Dziś nasza Parafia włącza się w ogólnopolską zbiórkę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin. Przed Bazyliką kwestują Miechowscy Harcerze zbierając do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel. Dziękujemy za otwarte serca.
 3. W ramach festiwalu „Jesień organowa” w naszej Bazylice odbędzie się dzisiaj koncert o g.14.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki organowej.
 4. Muzeum Ziemi Miechowskiej oraz Stowarzyszenie „Pospolite Ruszenie” zapraszają na uroczyste odsłonięcie Muralu: „1863. Powstańcom styczniowym wieczna pamięć”
  w poniedziałek – 16 października o godz. 14:00 na Cmentarzu parafialnym w Miechowie. Następnie od 15:00 na pustkach poklasztornych spotkanie przy wspólnym patriotycznym śpiewaniu  połączonym z prezentacją sylwetek powstańców z okresu bitwy miechowskiej.
 5. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu
  w Miechowie zapraszają w dniu 16 października (poniedziałek) na Spotkanie Autorskie z Anną Dymną, które odbędzie się w Domu Kultury w Miechowie o godzinie 17:00.
  W programie również, występ podopiecznych Fundacji ,,Mimo Wszystko” Pani Anny Dymnej. Wstęp wolny.
 6. W trudnym czasie niepokoju i wojny na bliskim Wschodzie, odpowiadając na apel Łacińskiego Patriarchy Jerozolimy zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli we wtorek, 17 października, do modlitwy i postu w intencji pokoju i pojednania w Ziemi Świętej. Zapraszamy tego dnia do Bazyliki na Nabożeństwo różańcowe i wieczorną Mszę świętą.
 7. W środę, 18 października przypada święto Św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia.
  Ks. kapelan i dyrekcja szpitala św. Anny w Miechowie zapraszają na Mszę Świętą  na g.13.30 do kaplicy szpitalnej w intencji pracowników i chorych o bł. Boże i potrzebne łaski. Natomiast w Bazylice o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji pracowników Poczty Polskiej.
 8. W trzeci czwartek miesiąca na wieczorną adorację po Mszy św. zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 9. Miechowskie Towarzystwo 1163 Roku zaprasza swoich członków na Mszę Świętą
  w kaplicy Grobu Bożego, która odbędzie się 20 października, w piątek o g.16.00.
 10. W piątek comiesięczne czuwanie Apostolatu Margaretka w Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach. Wyjazd o godz. 19:00. Zapisy do środy.
 11. W sobotę, 21 października, młodzież z klas 8 przez posługę ks. bpa Jana Piotrowskiego przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy rodziny kandydatów do bierzmowania oraz świadków do spowiedzi przez cały tydzień a kandydatów w piątek o godz. 18:30. Otoczmy tych młodych ludzi naszą modlitewną pamięcią.
 12. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Światowy Dzień Misyjny. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
 13. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka z racji wspomnienia św. Jana Pawła II będzie sprzedawać kremówki papieskie przy głównym wyjściu z kościoła. 
 14. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i WspomnieniaWszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych
  z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy rolniczych w cenie 35 zł.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Roman Grendysz, l. 69, Miechów

+ Alina Roch,  l. 78, Pojałowice

+ Czesław Zieliński, l. 83, Kraków

+ Adam Żądło, l.76, Podleśna Wola