Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła(11.10.2020)

 1. Dziś nasza  Parafia  włącza się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom
  i młodzieży, pochodzącym z biednych  rodzin. Przed  Bazyliką kwestują Miechowscy Harcerze zbierając do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  szczytny cel.
 2. Od jutra obowiązują nowe godziny kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i środa od
  g.11.00 do 13.00 i od 19.00 do 20.00. w czwartek kancelaria nieczynna. W piątek od g. 8.30 do 11.00 i wieczorem od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę od g.9.00 do 11.00. Więcej informacji na nowej stronie internetowej naszej parafii, do której odwiedzenia zachęcamy: www.bazylikamiechow.pl
 3. We wtorek zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej  i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie.
 4. W każdy wtorek w domu parafialnym o g.18.00 odbywają się mitingi grupy AA. Zachęcamy tych, którzy zmagają się z problemem alkoholowym.
 5. W środę obchodzimy w Polsce Dzień  Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom i pracownikom Oświaty składamy  najserdeczniejsze życzenia:  obfitości Bożych łask od najlepszego nauczyciela Jezusa Chrystusa.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako misyjną. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę będą przeznaczone na misje. W tym dniu wypada także święto Św. Łukasza Ewangelisty: to patronalne święto Służby Zdrowia i Poczty Polskiej. O g.10.00 będziemy modlić się w int. pracowników służby zdrowia oraz wszystkich pocztowców i pracowników telekomunikacji.
 8. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 9. Akcja Katolicka informuje, że krzyż, na który były zbierane dobrowolne ofiary został postawiony na kopcu Kościuszki. Poświecenie odbędzie się 28 listopada.
 10. W poszczególnych Kołach Różańcowych są wolne miejsca. Zachęcamy, aby w miesiącu październiku osoby, które chciałby się włączyć w systematyczną modlitwę różańcową nawiązały kontakt z poszczególnymi Zelatorkami.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.