Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Piotra Pochopienia, misjonarza pracującego w Brazylii, który głosi kazania i przybliża nam realia pracy misyjnej. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek na potrzeby jego misji.
 2. Jutro będziemy przeżywać Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte w Bazylice w następującym porządku: g.6.30, 8.30, 11.30, 18.00. Na cmentarzu o g. 16.00. O g. 18.00 liturgii będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Piotrowski, podczas Mszy św. dokona wprowadzenia kandydatów do grupy„ Wojowników Maryi”. Uroczystość rozpoczniemy różańcem o g.17.15 połączonym z nabożeństwem majowym.
 1. Akcja Katolicka zaprasza na majówkę w poniedziałek o g.19.00 przy krzyżu na Kopcu Kościuszki.
 2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii.
 3. W czwartek spowiedź przed uroczystością I Komunii św. o g.16.00 SP nr 1 i o g.17.00 SP nr 2 i Bukowska Wola. Podczas tej spowiedzi spowiadamy wyłącznie dzieci. Rodziców i członków rodzin zapraszamy do spowiedzi w ciągu tygodnia na Mszach świętych.
 4. Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie, zawiadamia, że 23 maja (czwartek) o g.18.00 w Bazylice, odbędzie się Msza święta, a po niej doroczne Zebranie Ogólne naszego Stowarzyszenia – podsumowujące 24 lata naszej działalności. Spotkanie odbędzie się w sali klasztornej przy Bazylice, na które zapraszamy wszystkich członków 
 5. W sobotę Uroczystość I Komunii świętej o g.11.00 SP nr 1, o g.13.00 SP nr 2 i Bukowska Wola.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O g.19.00 katecheza chrzcielna w domu parafialnym.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Zapisy w kancelarii bądź zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł.
 8. W sobotę 8 czerwca jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej  NSPJ do Krakowa, do Centrum Jana Pawła II. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej z wpłatą 40 zł.
 9. Nasz ks. Proboszcz w tym roku przeżywa jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Msza św. za dostojnego jubilata w przyszłą niedzielę o godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie.
 10. Przyszła Niedziela to również Dzień Matki. Z tej okazji wszystkie mamy wraz z dziećmi zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie i codziennej trosce.
 11. Osoby pięknie śpiewające zapraszamy na próby Chóru Bazyliki we wtorki o godz. 19.00.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.