Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej – 26.05.2024 r.

 1. Dziś Dzień Matki – wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i w codziennej dobroci i szacunku.
 2. Dziś katecheza chrzcielna w domu parafialnych o godz. 19.00. Za tydzień spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30.
 3. Rozpoczęliśmy Biały Tydzień. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii składamy serdeczne podziękowanie. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do soboty na Mszę św. o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku o g. 10.00 kiedy jest Uroczystość Bożego Ciała. Przypominamy wyjeżdżającym o uregulowaniu należności za pielgrzymkę do Czernej.
 4. Akcja Katolicka zaprasza na majówkę w poniedziałek o godz. 19.00 przy Hospicjum.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g.7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta (około g.12.00) i ostatnia Msza Święta o g.18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną w stałych miejscach. Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi. Jest to bowiem dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę. Do udziału w  procesji  eucharystycznej zapraszamy całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu, sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, strażaków, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Od piątku przez całą oktawę po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna i Msza Święta o g.18.00.
 6. Informujemy, że Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku na dzień 31 maja.
 7. 31 maja (piątek), w Święto Nawiedzenia NMP, Ks. Stanisław Latosiński wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą do kaplicy szpitalnej o g. 18.00.
 8. Burmistrz Gminy Miechów oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają wszystkie dzieci na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca w godz. 11:00-14:00 w Parku Miejskim w Miechowie. W programie wiele atrakcji. Dla każdego dziecka przewidziano darmowy upominek.
 9. W Pierwszą sobotę miesiąca Msza św. rano tylko o godz. 6:30, zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na wieczorną adorację i różaniec. Wizyta u chorych od godz. 9.00.
 10. 1 czerwca w sobotę o godz. 11.00 odbędzie się w Uniejowie koronacja cudownej Piety MB Bolesnej. Koronacji dokona bp Ordynariusz Jan Piotrowski.
 11. W przyszłą niedzielę o 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Na próbę zapraszamy we wtorek o g. 19.00, natomiast do spowiedzi w piątek 16.15.
 12. W przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiarę do puszek na wsparcie małych parafii przy remoncie i budowie kościoła.
 13. Ogłoszenie dla uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu dla autokarów przy Bazylice w sobotę o g. 6.45. Na wszelki wypadek prosimy wziąć ze sobą składane krzesełka.
 14. W sobotę 08 czerwca jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej do Krakowa, do Centrum Jana Pawła II. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej z wpłatą 40zł.
 15. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 08 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00 spod głównej bramy bazyliki. Zapisy w zakrystii lub kancelarii z wpłatą 40 zł. Informacje u ks. Michała.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+Tadeusz Podsiadło, l. 70, Miechów
+Gan Lchagun, l. 30, Miechów
+Andrzej Nowak, l. 57, Kalina Mała
+Jan Turek, l. 71, Miechów
+Janina Wiorek, l. 87, Miechów
+Marianna Zięba, l. 84, Komorów
+Wojciech Mucha, l. 78, Miechów
+Zofia Gola, l. 87, Miechów
+Włodzimierz Matias, l. 76, Kalina Wielka
+Marian Gonciarz, l. 75, Szczepanowice
+Jerzy Pieczyrak, l. 78, Miechów