Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

PIELGRZYMKA DO ZIELENIC 2022

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września wyruszamy w pielgrzymkę z naszej miechowskiej Bazyliki do Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach.
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy pragną przemierzyć z nami ten pielgrzymi szlak. Zapowiada się piękna pogoda, więc będzie okazja się przewietrzyć i pomodlić w świetnej atmosferze. Zapraszamy!!!
 
Plan pielgrzymki:
8:00 – Gromadzimy się w Bazylice. Rozpoczniemy pielgrzymkę wspólną modlitwą, następnie uformujemy kolumnę pielgrzymki i pieszo wyruszymy w drogę.
 
ok. 10:00 – Postój. Po pokonaniu połowy trasy zrobimy postój. Tutaj będziemy mogli zregenerować siły, napić się i chwilę odpocząć. Na postoju będzie czekała na nas gorąca herbata.
 
12:00 – Msza Święta. Mamy nadzieję, że w okolicy południa dotrzemy do celu. Na miejscu weźmiemy udział we wspólnej Eucharystii.
 
13:00 – Wspólna Agapa. Po mszy świętej przejdziemy na plac w pobliżu kościoła, gdzie będziemy mogli zjeść ciepły posiłek i jeszcze troszkę wspólnie się pobawić.
 
13:30-14:00 Powrót do domu. Organizatorzy zapewniają transport z Zielenic pod Bazylikę w Miechowie. (PŁATNE U KIEROWCY 8zł./os)
CZEKAMY NA WAS 24.09.2022r. o 8:00 przy Bazylice w Miechowie