Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022r.

 1. Przeżywamy VII Miechowskie Dni Jerozolimy. Przy wyjściach z Bazyliki możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek u harcerzy na sierocińce w Ziemi Świętej prowadzone przez siostry Elżbietanki.
 2. We wtorek z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Mszy Świętej o g.18.00. Zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej. Po Mszy Świętej różaniec i procesja fatimska.
 3. W środę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystość odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian. O g.17.00 z Bazyliki wyruszy  procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył kapelan Hospicjum ks. Zbigniew Wójcik
 4. W środę o g.19.00 w Bazylice próba bierzmowanych klas 8.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek o g.19.00 w Bazylice spotkanie kandydatów i rodziców uczniów klas 7, którzy rozpoczną przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 7. Akcja Katolicka zaprasza chętnych na wyjazd na czuwanie na Święty Krzyż, które odbędzie się z 16/17 września. Zapisy do środy w zakrystii i w kancelarii parafialnej z wpłatą 40zł. Wyjazd o g.16.30 przy głównej bramie.
 8. Z racji 83r. napaści na Polskę przez Związek Radziecki i Niemcy, Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych ,,Gryf” w Miechowie, zaprasza w sobotę 17 września na Mszę Świętą o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie i w Polsce, oraz za wszystkich walczących o odzyskanie wolności i tych, którzy zostali zamordowani. Po Mszy Świętej przejście pod pomnik „Orła Białego”.
 9. Młodzież naszej parafii zaprasza w sobotę na g.19.00 do Bazyliki na adorację ze Św. Stanisławem Kostką, patronem młodzieży. Zapraszamy wszystkich do wspólnotowej modlitwy.
 10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że w piątek 16 września w Parku Miejskim o g.15.00 przy Altanie odbędzie się Pierwsze Święto Organizacji Pomocowych pod hasłem „Pomagamy razem”. W czasie wydarzenia będzie można uzyskać informacje o ofercie usług społecznych Gminy Miechów.
 11. Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” poszukują wolontariuszy. Szczegóły na stronie internetowej wyżej wymienionej organizacji.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jak również do IV tomu Biblioteki Miechowskiej w zakrystii jako cegiełki na remont Bazyliki.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jadwiga Górak l.76 – Miechów

+ Stanisław Staszewski l.77 – Sosnowiec
+ Wanda Nowak l.86 – Miechów
+ Bogusław Kot l.79 – Miechów