Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Wycieczka Wolontariatu Caritas

Sandomierz dnia 12.06.2024
  „Podróż to spotkanie z ludźmi, którzy zmieniają nasze życie i uczą nas szacunku oraz tolerancji„
Pod tym hasłem odbyło się tegoroczne spotkanie podsumowujące prace wolontariuszy z PZC działającym przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.
12 czerwca wolontariusze z szkół Podstawowych nr 1 nr 2 z Miechowa oraz SP Bukowska Wola, SP Pojałowice, SP Jaksice, SP Pstroszyce oraz Zespół Szkół nr 2 Miechów wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Sandomierza, aby integrować się, poznawać ciekawe miejsca, ale przede wszystkim podsumować tegoroczną pracę i działania.
Uczniowie zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Ojca Mateusza oraz Zbrojownię Rycerską uczestników ucieczki przywitali  w-ce dyr.  Caritas Sandomierz  ks. Krzysztof Tryk i pani koordynatorka Natalia Grochowina następnie udaliśmy się na Msze Św. do kościoła p.w. Świętego Ducha. Msze św. sprawował ks. Proboszcz Franciszek Siarek. Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle a następnie na molo w Sandomierzu wolontariusze wraz z opiekunami zatańczyli belgijkę i otrzymali symboliczne prezenty od organizatora PZC. W doskonałych nastrojach udali się w drogę powrotną do Miechowa. Organizatorką wycieczki wolontariatu była kierownik PZC p. Urszula Roszkowska.