Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim(03.01.2021)

  1. W związku z upomnieniem Państwowego Inspektora Sanitarnego przypominamy o reżimie sanitarnym. Do naszej Bazyliki może wejść 111 osób. I starajmy się tego przestrzegać. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki. Obowiązuje dyspensa i możemy z niej korzystać uczestnicząc we Mszy świętej przez media.
  2. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których  będzie  poświęcenie  kadzidła  i  kredy. W  głównym przedsionku  Bazyliki  dzisiaj i w środę będzie można  nabyć  kadzidło  i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2021r.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adorację o powołania, którą poprowadzi Apostolat „Złota Roża”
  4. W najbliższą niedzielę w liturgii będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń na g.11.30
  5. Pozostało kilkanaście świec Caritas, prosimy abyśmy nie musieli oddawać, ale wesprzyjmy to piękne dzieło pomocy najbiedniejszym dzieciom. Taką świecę możemy nabyć w głównym wejściu do Bazyliki, możemy ja zapalić na grobie kogoś bliskiego.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia. 

W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną  z Błogosławieństwem kolędowym mieszkańców:

Poniedziałek 4 stycznia: Os. Kolejowe; ul. Kraszewskiego, Podmiejska i Kamienna

Wtorek 5 stycznia: ul. Walki Zbrojnej, Partyzantów, Piłsudskiego i Ogrodowa

Środa 6 stycznia: g.16.30 ul. Słowackiego, Mickiewicza, Poprzeczna; Podzamcze,
ul. Sienkiewicza

O g.18.00: Bukowska Wola

Czwartek 7 stycznia: ul. Racławicka – cała i bloki, ul. Polna

Piątek 8 stycznia: ul. Słoneczna, Szewska, Robotnicza, Nowa i Graniczna 

Sobota 9 stycznia: ul. Szpitalna, Kilińskiego, os. Młodych i Rynek

Niedziela 10 stycznia: g.16.30: Janów Górny, Janów Dolny i Folusz

O g.18.00: ul. Sobieskiego