Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie –Niedziela Świętej Rodziny(27.12.2020)

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Bazyliki na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy ks. Hubertowi, ministrantom, młodzieży, panu Wojciechowi Idzikowi, Małgorzacie i Grzegorzowi Madejom za ofiarowane choinki i wszystkim, którzy  w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt.
  2. We wtorek ks. Dawid obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji czcigodnego solenizanta w tym dniu o g.18.00
  3. W czwartek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Serdecznie  zapraszamydo Bazyliki na g.17.00 na Mszę Świętą podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2020 i na nabożeństwo po Mszy Świętej.
  4. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Jest to również I piątek miesiąca, spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej.
  5. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej adoracja pierwszo sobotnia
  6. Przypominamy o reżimie sanitarnym. Do naszej Bazyliki może wejść 111 osób. I starajmy się tego przestrzegać. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki. Obowiązuje dyspensa i możemy z niej korzystać uczestnicząc we Mszy świętej przez media.
  7. Informujemy, że osoby, które chcą przyjmować Pana Jezusa na rękę, kapłan będzie udzielał  zawsze w nawie Matki Bożej.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii. W tygodniku niedziela dołączony  jest kalendarz i śpiewnik.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia. 
  10. Według zaleceń sanitarnych i rozporządzenia Biskupa Ordynariusza wizyty duszpasterskiej w starej formie nie będzie. Pragniemy natomiast parafian zapraszać na Mszę świętą wieczorową w czasie której będziemy się modlić o Błogosławieństwo Boże dla zaproszonych  rodzin. Przed Błogosławieństwem końcowym kapłan poświęci wodę do pokropienia domu (wodę do poświęcenia przynosimy ze sobą), następnie kapłan odmówi modlitwę Błogosławieństwa i wręczy przedstawicielom rodzin tekst tej modlitwy. Po powrocie do domu w ramach modlitwy wieczornej gromadzi się cała rodzina, odmawia modlitwę błogosławieństwa i wodą święconą kropi nasz dom.

W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną mieszkańców

Poniedziałek 28 grudnia: Strzeżów I, Strzeżów II, Zapustka i Biskupice

Wtorek 29 grudnia: Falniów, Falniów Wysiołek, Szczepanowice

Środa 30 grudnia: Komorów, Witowice, Zagorzyce i Siedliska

Czwartek 31 grudnia: Podmiejska Wola, Kalina Mała, Kalina Rędziny i Kalina Lisiniec

Piątek 1 stycznia o g.16.30: ul. Wesoła, Drzymały, Kolejowa i Krótka

O g.18.00: ul. Powstańców – cała i bloki     

Sobota 2 stycznia: Poradów, ul. Skorupki i ul. Spacerowa

Niedziela 3 stycznia: g.16.30: ul. Służba Polsce

O g. 18.00: ul. Jagiellońska – ulica i wszystkie bloki