Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację Uroczystości Bożego Ciała: Służbie liturgicznej, orkiestrze, chórowi wraz z zespołem muzycznym i dyrygentem, grupom duszpasterskim, dzieciom i młodzieży, pocztom sztandarowym, Policji i Straży miejskiej.
 2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na diecezjalny fundusz remontowo-budowlany, który wspiera małe parafie naszej diecezji, których nie stać na większe a konieczne remonty.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
 4. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Falniowie serdecznie zaprasza na Jubileusz 100-lecia jednostki, który odbędzie się dzisiaj o g.14.30 w Falniowie.
 5. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc czerwiec: o dar powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 6. W I środę, czwartek i piątek miesiąca poranna Msza Święta wraz z adoracją tylko o g.6.30.
  W I czwartek zapraszamy na adorację w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w I piątek wraz z czcicielami Najświętszego Serca Jezusa na adorację przebłagalną za grzechy świata. Spowiedź w I piątek rano od godz. 6:15 a popołudniu od 17.00.
 7. W środę 5 czerwca o g. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta z racji podsumowania akcji „Pola Nadziei” po Mszy Świętej „żonkilowym marszem” przejdziemy do kina. Więcej informacji na plakatach.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca Wojownicy Maryi zapraszają na godzinę świętą od 23.00 do 24.00.
 9. Na pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych do Czernej wyjeżdżamy w sobotę o g. 8.00 z parkingu dla autokarów przy Bazylice.
 10. W sobotę 8 czerwca wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej do Krakowa o godz. 7.30  spod domu parafialnego.
 11. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się również 8 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00 spod głównej bramy bazyliki.
 12. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi na Piknik Parafialny – 23 czerwca w Dzień Ojca. Na uczestników czeka wiele atrakcji, smaczny poczęstunek oraz występy wielu artystów, m.in. dobrze nam znany Zespół „Owoc Ukorzenia”, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę. Szczegóły wkrótce. Serdecznie zapraszamy do wspólnej organizacji grupy parafialne, lokalne instytucje, sponsorów i każdego z naszych parafian. Będziemy mogli wesprzeć tę inicjatywę w przyszłą niedzielę podczas zbiórki prowadzonej po Mszach św. przez członków grup duszpasterskich naszej parafii. Gorąco dziękujemy za dobre serca i otwarte dłonie.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Stefan Miłek, l. 93, Witowice
+ Marek Miszczyk, l. 73, Miechów
+ Jerzy Doniec l.63, Miechów