Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżycie Oktawy Bożego Ciała. Podziękowanie kierujemy również dla Lodziarni „La Crema” na Placu Kościuszki za ofiarowane lody dla dzieci uczestniczących w uroczystościach Oktawy.
 2. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich w środę po wieczornej Mszy św. na różaniec a potem mężczyzn na agape do domu parafialnego.
 3. W czwartek zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą fatimską, różaniec i procesję z figurą Maryi. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe o g.18.30.
 4. W Sobotę OSP Miechów zaprasza na uroczystości związane ze 150 rocznicą powstania tej jednostki. Msza św. o godz. 13.00 następnie apel na Małym Rynku przed remizą OSP. Informacje na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego: na g.10.00 młodzież, na g.11.30 dzieci.
 6. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza w swoje szeregi młodych chłopców naszej parafii zwłaszcza spośród dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie w czwartek 13 czerwca o 17:45.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi na Piknik Parafialny – 23 czerwca w Dzień Ojca. Na uczestników czeka wiele atrakcji, smaczny poczęstunek oraz występy wielu artystów, m.in. dobrze nam znany Zespół „Owoc Ukorzenia”, który zaprezentuje swoją debiutancką płytę. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej organizacji grupy parafialne, lokalne instytucje, sponsorów i każdego z naszych parafian. Możemy dziś wesprzeć tę inicjatywę podczas zbiórki do puszek prowadzonej po mszach św. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 8. Emeryt z Miechowa zagubił douszny aparat słuchowy. Prosi znalazcę o przyniesienie zguby do kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+Jacek Ciepłuch, l. 56, Miechów
+Krystyna Cieślik, l. 89, Miechów
+Zofia Konieczna, l. 80, Miechów
+Krzysztof Kieroński, l. 65, Falniów Wysiołek
+Józef Maj, l. 77, Miechów
+Barbara Wierzbicka-Trzebińska, l. 72, Warszawa