Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla – 26.11.2023

 1. Dzisiaj na 19.00 zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę chrzcielną w domu parafialnym o godz. 19:00.
 2. Dzisiaj na  Mszy św. o godz. 10:00 – 12 kandydatów zostanie włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy kolejnych młodych ludzi do włączania się w zaszczytną służbę przy ołtarzu Chrystusa.  
 3. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn na modlitewne spotkanie w środę -27 listopada. Informacje na plakatach.
 4. W środę 29 listopada przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. W tym dniu w modlitwie polecajmy pasterza naszej diecezji.
 5. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej – życzymy Bożych łask i błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze. Zapraszamy tego dnia na msze św. w intencji solenizanta o godz. 18:00.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W te dni msza św. rano tylko o godz. 6:30. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.15 i po południu od g.17.00. Po porannych i wieczornych Mszach Świętych adoracja.
 7. W I piątek miesiąca po Mszy wieczornej o g.18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji z udziałem Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 8. W I piątek miesiąca wyjazd na nocne czuwanie do Mogiły o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. W miesiącu grudniu chorych odwiedzimy w sobotę 23 grudnia. Prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii tylko tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty.
 10. Od dzisiaj w przedsionku Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ofiary składane z tej racji są przeznaczone dla Caritas na pomoc dla ubogich dzieci. Natomiast w Pierwszą niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki bożonarodzeniowe na stół wigilijny, które będzie można nabyć przy głównym wyjściu z Bazyliki u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na utrzymanie Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 11. Spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 8:30.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8:30 modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji pszczelarzy z racji zbliżającego się wspomnienia ich patrona – św. Ambrożego.
 13. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas dyrektor krakowskiego biura „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pan Konrad Ciempka z pracownikami, w celu wsparcia chrześcijan w Ziemi Świętej. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki z drewna oliwnego, m.in. różańce, krzyże, ozdoby choinkowe, szopki wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć to dzieło ofiarą do puszki.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Anna Bałaga – Siedliska l.79
+ Wanda Dyniec – Miechów  l.73
+ Jan Janiec – Zagorzyce, l. 75