Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła(18.10.2020)

  1. Przeżywamy dziś w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia Misyjnego. Ofiary złożone na tacę są dziś przeznaczone na misje.
  1. We wtorek, 20 października – o g.17.00 w kaplicy Grobu Bożego, będzie sprawowana Msza Święta w intencji „Miechowskiego Towarzystwa Historycznego Roku 1163”.
  2. W przyszłą niedzielę o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.
  3. Zapraszamy Panie w każdym wieku na Mszę św. dla kobiet, która będzie sprawowana 29 października o g.19.00 w Bazylice. Więcej informacji na Facebook’u naszej parafii.
  4. Kandydatów do bierzmowania prosimy o śledzenie ogłoszeń na naszej stronie internetowej w zakładce „sakramenty”.
  5. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.