Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu(08.12.2019)

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu po raz kolejny, przeżywamy w Polsce „ Dzień Modlitw  i   Solidarności   z   Kościołem   na  Wschodzie”. Zatem mamy okazję, aby złożyć dobrowolne ofiary do skarbon w Bazylice na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dyrekcja SP nr 1 w Miechowie zaprasza w dziś na g. 15.00 do CKiS na spotkanie mikołajkowe „Jedynka i przyjaciele”.
 3. Dziś o g. 19.00 w bazylice odbędzie się koncert adwentowy Pieśni Maryjnych naszego Chóru parafialnego pod dyrekcją Alicji Gaweł. Zapraszamy.
 4. Wczoraj w katedrze kieleckiej czterech ministrantów przez posługę bpa Andrzeja Kalety przyjęło posługę lektora. Wprowadzenie uroczyste w posługę lektora w naszej parafii i nowych ministrantów w czwartek o g. 18.00
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie w Szkole Słowa Bożego w domu parafialnym.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami klas bierzmowanych w Bazylice.
 7. W piątek 13 grudnia o g. 18.00 wraz Komitetem Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” oraz Starostwem Powiatowym w Miechowie zapraszamy na Mszę Św. z racji 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem „Orła Białego” na miechowskim Rynku.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzą o. Ashenafi (czyt.Aszanafi) z Etiopii i o. Ditrich z Tanzanii – Misjonarze MB Pocieszenia. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej. Przy wyjściach z Bazyliki znajduje się program rekolekcji. Który prosimy zabrać do naszych rodzin.
 9. W przyszłą niedzielę w CKiS o g. 15.00 odbędzie się druga edycja akcji charytatywnej „Anioły Dobroci”. W tym roku pieniądze ze sprzedaży aniołów
  i ciast będą przeznaczone na leczenie chorej Kamilki Zdeb. Organizatorzy zapraszają.
 10. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 11. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. Możemy zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, do których udamy się z posługą sakramentalną 21 grudnia od g. 9.00
 13. Rektor WSD w Kielcach dziękuje wszystkim, którzy złożyli płody rolne i organizowali ich zbiórkę na kieleckie Seminarium.
 14. W miechowskim kinie „Gryf” do 12 grudnia o g. 19.30 będzie wyświetlany film „Nieplanowane”, na który wszystkich zapraszamy. Film godny obejrzenia.
 15. Są do nabycia w zakrystii książki p. Pęckowskiego oraz ks. Piotra Pękalskiego:
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.