Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę w intencji wszystkich kierujących pojazdami prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo dla kierujących i podróżujących. Ofiary zebrane z racji poświęcenia zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy. Prosimy, aby pozostać przy swoich samochodach na parkingu koło Bazyliki. Kapłan rozpocznie poświęcenie od domu parafialnego i te samochody wyjeżdżają przez Plac Kościuszki. Drugi kapłan będzie święcił przed główna bramą Bazyliki.
  2. We wtorek wspominamy w liturgii Św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Św. Anna jest patronką naszego miechowskiego szpitala od czasów bożogrobców. Dyrekcja szpitala i ks. Kapelan zapraszają w tym dniu na Mszę Świętą do kaplicy szpitalnej na g.13.30 w intencji pracowników szpitala oraz wszystkich chorych i cierpiących
  3. Grupa „Wojowników Maryi” informuje, że wyjeżdżający na Krzeptówki z noclegiem mają wyjazd spod bramy głównej w sobotę 30 lipca o g.8.15.
  4. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  5. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 35zł.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Stefan Zielonka l. 85 – Miechów