Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022r.

  1. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Bazylice w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, podczas których będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. O  13.00 będzie  sprawowana Msza  Święta  w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich Parafian.
  2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W sobotę 20 sierpnia w godzinach popołudniowych będziemy gościć pielgrzymów z diecezji tarnowskiej zmierzających na Jasną Górę. O g.20.30 zapraszamy na Apel, natomiast w niedzielę o g.7.30 będzie sprawowana Msza Święta w ogrodach parafialnych.
  4. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Sołtysi i Rady Sołeckie oraz Mieszkańcy Strzeżowa I i Strzeżowa II, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeżowie II, Koło Gospodyń Wiejskich w Strzeżowie I serdecznie zapraszają na tegoroczne Dożynki Gminy Miechów, które odbędą się w niedzielę 21 sierpnia br. w Strzeżowie – Ogrody przy Karczmie „Siedlisko”. Dożynki rozpoczną się Mszą Świętą o g.14.00 w Kościele w Siedliskach, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpi uroczyste przejście korowodu dożynkowego do miejsca wydarzenia. W dalszej części programu odbędzie się obrzęd dożynkowy oraz występy artystyczne.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Ewa Kucharska-Wierzbicka l. 69 – Katowice

+ Zdzisław Kowalczyk l.74 – Miechów

+ Julian Idzik l.87 – Bukowska Wola