Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2022r.

1.     Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych i zakończenie kursu przedmałżeńskiego.

2.     Spotkania formacyjne dla młodzieży w Poniedziałki o godz. 19:00.

3.     Spotkania scholi dziecięcej „Jeruzalem” w środy o godz. 16:30. Dzieci zapraszamy serdecznie na spotkania formacyjne w duchu Oazy – Ruchu Światło Życie w piątek o godz. 16:30 do Domu parafialnego.

4.     W środę w Bazylice po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsza próba przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas VIII

5.     Społeczność miechowskiego Hospicjum zaprasza na inaugurację akcji Pola Nadziei w najbliższą środę 27 września 2023r. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Kalety o godz. 12:30 w hospicyjnej kaplicy. Szczegóły na plakacie w gablotach.  

6.     W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, Mszę odprawi ks. Tomasz Moskal, po mszy św. ciąg dalszy spotkania w domu parafialnym.  

7.     Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do kaplicy szpitalnej w piątek, 29 września, o g.18.00 dla uczczenia św. Michała Archanioła, który jest Patronem Apostolstwa.

8.     W piątek w liturgii kościoła wspominamy św. Michała Archanioła, który jest patronem naszego księdza Michała, o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji solenizanta na którą zapraszamy.

9.     Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie zaprasza na obchody 30-lecia swojego istnienia. W sobotę 30 września o godz. 17:00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Miechowskiej – część oficjalna odbędzie się na przyklasztornych pustkach, skąd nastąpi przejście do budynku muzeum. W niedzielę 1 października o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. w intencji Chóru, a po niej koncert jubileuszowy połączony z promocją nowej płyty. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę 30 września wyruszamy kolejny raz na pielgrzymi szlak do Matki Bożej do Zielenic. Wyjście z Bazyliki o g.8.00  powrót ok 14.00. Zapraszamy serdecznie. Więcej informacji na stronie parafialnej.

11. Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci pierwszokomunijne w przyszłą niedzielę 1.10.2023 na Mszę św. o godz. 11.30 podczas, której zostaną pobłogosławione i rozdane różańce. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby pobłogosławić swoje różańce.

12. W przyszłą niedzielę październikowe nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy różańcową procesją eucharystyczną po zakończeniu Mszy św. o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o g.17.15, a w każdy piątek i niedzielę o g.17.30.

13. Trwają zapisy uczniów klas VII chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w 2024r. Formularz z zapisami dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy potrwają do soboty 30 września. Wtedy również po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i uczniów klas VII.

14. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 7 października w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie, zapisy w zakrystii lub kancelarii.

15. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Krakowa – Łagiewnik w sobotę 14 Października. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

16. . Intencje mszalne na 2023 rok będzie można rezerwować od jutra w godzinach urzędowania kancelarii.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

18.   Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.